Костелівка – район австрійських віл “Новий світ”

0
442
Кастелівка

Ви любите архітектуру періоду сецесії, модерну, ар деко та хочете глибше пізнати Львів?

Ви захоплюєтесь будівлями, керамікою та майолікою  видатного львів’янина Івана Левинського?

Цікавитесь як жили і про що мріяли у Львові видатні архітектори, історики,  художники, бізнесмени та політики на перетині 19  і 20 століть та хочете побачити їх помешкання?

Якщо так, тоді ця екскурсія саме для вас!

Пропоную вам пройтись за межами центру однією з найстаріших і найбільш цікавих вулиць Галицького передмістя – вулицею  Коперніка до району заміських віл, побудованого на рубежі 19 і 20 століть головним львівським архітектором, ректором Львівської Політехніки Юліаном Захарєвичем і його улюбленим  учнем –  легендарним львівським будівничим Іваном Левинським.

Ви дізнаєтесь чому цей район здавна називали Костелівкою та про архітектурне поняття –  “Новий світ”. Ви відчуєте свіжий дух нової епохи в будівництві, котрий в цей час зародивсь у Європі та зрозумієте  відмінності будівельних конструкцій того часу.

Ви побачите прекрасний будинок архітектора Сосновського, який нагадує суміш замку хрестоносців та венеційського палацу і спробуєте відгадати його стиль. Будете зачаровані Особливим будинком з розкішною дерев’яною архітектурою львівського історика Яна Саса Зубрицького, а чудова вілла польського художника Генриха Розвадовського відкриє для вас історію героїчного подвигу самопожертви заради України молодого львівського студента Миколи Лемика. Ви Почуєте майже містичну історію найзагадковішої вілли Миколи Островерхова,  побачите прекрасний будинок з ірисами монополіста ковальства того часу Яна Дашека. Побуваєте на  місці, де розташовувалась  перша фабрика Івана Левинського і насолодитеся його прекрасною плиткою та майолікою та побачите багато інших чудових будівель видатних архітекторів того часу.

Дорогою ви оглянете відомі палаци аристократії Львова: Потоцьких, Сап’єг, Б’єльських, легендарні Оссолінеум, Палац мистецтв, оборонний костел св. Лазаря, костел св. Марії та Магдалени – пам’ятку архітектури 16 -18 століть, австрійський будинок жандармерії , а в пізнішому часі сумнозвісної тюрми ” На Лонського”, пам’ятник жертв радянських репресій та видатне творіння Юліана Захарєвича – головний корпус  “Львівської Політехніки”

За вашим бажанням, до району  Костелівка можна доїхати міським транспортом.

Додати відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я