Тустань, Кам’янецький водоспад і Журавлине озеро.

0
364

Кращими за Карпати можуть бути лише Карпати, в яких ви ще не бували!..

Відправляйтесь туди коли ви щасливі та радісні і коли втомлені та виснажені, коли ви на фінансовій вершині і коли залишились останні гроші на “чорний день”, коли ви поряд з близькою людиною і коли зовсім самотні….

Карпати містичним способом завжди збалансують, відновлять та наповнять вас….вони безцінний Божий дар та велика розкіш!….

З цією мандрівкою, як терапією душі, ви побуваєте в особливому місці Карпат, місці енергетичної сили – Тустань, на мальовничому водоспаді Кам’янка та незвичному гірському Чорному озері, яке ще називають Мертвим або Журавлиним.

Сама назва цієї місцини – “Ту стань!” ніби закликає подорожнього зупинитись. Це унікальна пам’ятка культури та найбільший природний скельний комплекс Східних Бескидів.

У 9 – 16 століттях тут існувало місто-фортеця, яке було потужним оборонним, митним, та адміністративним центром, яке в час свого розквіту контролювало чотири з дванадцяти карпатських перевалів.

І хоча, на жаль, дерев’яна забудова до нашого часу не залишилась, але збереглись дерев’яні пази та вруби, у які вкладалося дерево при будівництві. А ще, завдяки новій місцевій локації – “Віртуальна реальність”, можна “політати” і побачити її вигляд з висоти пташиного польоту, а також уявити первісний її стан на кожному фіксованому пункті.

Ще на території державного історико-культурного заповідника Тустань знаходяться інші цікаві скельні комплекси, водні джерела з оздоровчими властивостями, мотузковий парк та мальовнича фестивальна галявина на якій можна побачити відтворену середньовічну каменеметну машину, таран та фортецю. Щороку на початку серпня на цій галявині оживає давнє минуле – відбувається Фестиваль української середньовічної культури “Ту Стань”

А ще, за вашим бажанням, ми зможемо оглянути музей Тустані, пам’ятку архітектури місцевого значення церкву св. Миколая та “Хату у Глубокім” – автентичну бойківську хату, пристосовану під культурний центр села.

Кам’янецький водоспад один з наймальовничіших. Висотою близько 7 метрів, він складається з каскаду, розділеного скельним виступом на два потоки і при сприятливій погоді ви зможете зануритись в його життєдайні води.

Поблизу знаходиться джерело лікувальної води типу “Нафтуся” та незвичайне гірське озеро, котре має декілька назв, кожна з яких пов’язана з його унікальними особливостями: Чорне, Мертве, Журавлине. Я розкажу вам про походження цих назв, про таємниці цього озера і впевнена, що ви вже ніколи не забудете це особливе місце.

Час екскурсії 8-10 год.

З собою мати зручне взуття та посуд для води (а краще три)

Вартість екскурсії:

Додатково оплачуються:

Обід, вхідні квитки на територію музеїв

Додати відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я