Королівська Жовква та Крехівський монастир

0
293

А ви хотіли б побувати в ідеальному місті і відчути його особливу енергетику?

Якщо так – таке місто існує і воно наделеко від Львова! Це королівська Жовква – місто, закладене гетьманом коронним Речі Посполитої Станіславом Жолкевським та побудоване за тогочасними ідеями ідеального міста доби ренесансу.

А ще тут народився козацький гетьман, який заклав основи української державності Богдан Хмельницький та саме тут провів свої дитячі роки найвидатніший король Речі Посполитої Ян 3 Собеський, який пізніше зробив його королівською резиденцією.

Ви побуваєте у Королівському замку який збудував сам військовий головнокомандувач Речі Посполитої та герой взяття Москви Станіслав Жолкевський та де приймав іноземних послів та святкував свою величну перемогу під Віднем його героїчний правнук Ян 3 Собєський

Відвідаєте парафіяльнмй храмі св. Лаврентія, який уславлює величні перемоги польського війська. За кількістю і значимістю поховань видатних діячів польської держави цей костел називають малим Вавеоем. Тут ви доторкнетесь до історії та відчуєте ті патріотичні емоції, які відчував малий Ян Собєський, молячись разом із мамою та братом перед похованнями своїх видатних предків та читаючи слова, викарбувані на надгробку його великого прадіда:
“Із наших костей підніметься месник…”

Піднявшись на міську ратушу, де розміщено дуже теплий та душевний музей Жовки, ви побачите величезну площу, де містились торгові ряди та широкі вулиці. Тут сплановано розміщення кожного архітектурного об’єкту, щоб завжди було багато сонця та повітря та було зручно всім мешканцям міста від власника до простолюдина. І можливо, тут ви самі розгадаєте таємницю завжди чистих та сухих вулиць цього ідеального міста.

І це ще далеко не все..
За кількістю архітектурних пам’яток Жовква займає друге місце після Львова у Львівській області і крокуючи від храму до храму ви відчуєте неповторний дух цього особливого міста.

Ви побачите дерев’яну церкву св. Трійці з унікальним дерев’яним іконостасом збудовану ще на початку 18 ст. без єдиного гвіздка і занесена до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, церкву Серця Христового оо.Василіан, яка об’єднувала довкола себе життя української спільноти міста, де діяла відома тогочасна художня школа геніального Івана Рутковича та
яку розписував офіцер Січових стрільців і де всі герої історії моляться разом за нашу свободу і єдність. Ви побачите міську синагогу, збудовану у 17 сторіччі, яка вважалась однією з з найбільших синагог Європи того часу та дізнаєтесь чому сам король давав кошти на її будівництво.

А ще ви спробуєте особливо смачні жовківської солодощі та пообідаєте у мальовничій лісовій місцевості дорогою на Крехівський монастир отців Василіан, який свого часу обороняв молодий гетьман Іван Мазепа. На парковій території монастиря ми піднімемось до джерела, де ви зможете набрати цілющої води.

За вашим бажанням у програмі можливі зміни і додатково є можливість відвідати “Домажир” – ведмежий притулок, де допомагають та рятують ведмедів, які утримувались в неналежних умовах.

Додати відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я