Личаківське кладовище у Львові одне з найстаріших та найкрасивіших кладовищ у Європі. Лише офіційна дата його заснування 1786 рік…
На площі 42га розміщуються більш як 350 тисяч поховань, 2000 родинних гробівців та 24 каплиці – усипальниці.
Його Називають музеєм під відкритим небом, львівським Пер Лашез та Некрополем. Тут спочивають люди, які за життя перейшли поріг пересічності, та звичайні прості львів’яни.
Що ж приваблює сюди львів’ян і туристів нашого міста? Чому воно стало з давніх часів улюбленим романтичним місцем прогулянок закоханих пар?
Ви зрозумієте це уроовж екскурсії, пройшовшись алеями та стежками Личаківського кладовища, які проклав у середині 19 століття львівський університетський ботанік Карл Бауер. Він використав незвичне розташування кладовища повне пагорбів, підйомів та сходжень. і оформив його особливими деревами та кущами, багато з яких збереглись до сьогодні, що придає йому романтичної атмосфери.
На могилах видатних політичних діячів, художників, архітекторів, письменників та поетів 19 століття ви побачите це кладовище як місце вивчення історії для багатьох поколінь львівських родин і дізнаєтесь багато нового та цікавого для себе.
Тут ви зрозумієте захоплення багатьох творами видатних львівських і європейських скульпторів та архітекторів, побачивши найкращі надгробки у класицистичному стилі роботи таких видатних майстрів як Гартман Вітвер, Йоган та Антоній Шімзери, Павло Ойтелє та продовжувачів їх традицій в нових тогочасних стилях еклектики, сецесії та ар-деко Абель Марії Пер’є, Париса Філіппі, Юліана Марковського Едмунта Яскульсткого та Тадеуша Баронча. Познайомитесь з найкращими роботами скульпторів повоєнного часу, багато з яких вас здивують.
Ми віддамо шану великим львів’янам минулого і нашим видатним сучасникам, репресованим та політв’язням. Побуваємо на могилах Івана Франка та Володимира Івасюка, Соломії Крушельницької та Марії Конопницької, Стефана Банаха та Станіслава Людкевича. Ми побуваємо на військових похованнях українсько – польських протистоянь 1918 -1919 років, воїнів УПА та загиблих у теперішній російсько-українській війні у зоні АТО на сході України.
Час екскурсії 2 (або 3 год для глибшого ознайомлення)
Додатково оплачується вхід на кладовище: 50 грн/дор, 30грн/студентський та шкільний.